Nouzová startovací autonabíječka 12V

Vychytávky, nejen pro seniory, které mohou zkvalitnit život se složitou,
spotřební elektronikou...
(Témata přístupná BEZ REGISTRACE !)

Jaká je vaše zkušenost s tímto produktem ?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

ele-kutil
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: pon 02. čer 2014 22:43:53
Kontaktovat uživatele:

Nouzová startovací autonabíječka 12V

Příspěvek od ele-kutil » sob 09. led 2016 2:03:56

Nedávno, po mrazivých nocích, kvůli výpadkům startéru, jsem už podezíral svůj relativně nový akumulátor ve vozidle
z jeho značného vybití. A to právě díky mrazům, přesto, že posvátnou větu "Novou baterii nemusíš dobíjet, pokud jezdíš denně a máš elektriku v pořádku..."
Přesto, že příčinou byl nakonec "zatuhlý startér", neobešlo se hledání závady bez startovacích kabelů a rezervní, nabité baterie o teplotě domova.
Zásuvka 12 V, v kufru kombíku, mne motivovala k výrobě redukce, kterou bych v těchto případech připojil "v nouzi" k rezervnímu ACCU a vyhnul se tak právě startovacím kabelům,
které už léta vozím s sebou.

Jednoduchý, praktický nápad za cenu dvou konektorů + svorek + pojistky,diody a kabelu...
Ten den, právě během hledání potřebných konektorů na tuto redukci, jsem však objevil toto "udělátko" a za dva dny už bylo za akční cenu z e-shopu doma:
https://www.google.cz/#q=compass+easy+start

Pro úplnost dodávám, že v tomto přístroji, na rozdíl od "obyčejné prodlužky" zapalovač-zapalovač nechybí jištění, indikace dobití a v neposlední řadě zřejmě i měnič napětí,
neboť pouhým propojením dvou akumulátorů (uvažuji 12V a 12V) k dobití toho vybitého určitě nedojde v takovém rozsahu, aby vymrzlý akumulátor bez pomoci nastartoval.
Tento nápad ve formě hotového výrobku jsem tedy pořídil, myslím, za lepších START kabelů (399,-).
***

Startovací nabíječka pro nouzové nabití autobaterie k nastartování vozu.

Zapojuje se do zásuvky autozapalovače vozidla s nabitou baterií a vozidla které je třeba nastartovat. Určeno pro napětí 12 V. Odpadá tak startování přes klasické startovací kabely, kdy je nutné u obou vozidel otevírat kapotu a zajišťovat přístup k autobateriím.

Díky celkové délce nabíječky s kabely (4,5 metru) není nutné manipulovat s vozidly, aby stáli velmi blízko sebe jako u běžných startovacích kabelů.

Návod k použití:
1) Zapojte nabíječku do obou vozidel.
2) Vypněte v obou vozidlech všechny spotřebiče.
3) U vozidla s vybitou autobaterií otočte klíček do polohy I., vozidlo s nabitou autobaterií nastartujte.
4) Vyčkejte 10 – 15 minut až se rozsvítí zelená kontrolka.
5) Zastavte motor, odpojte nabíječku a nastartujte vozidlo s původně vybitou baterií.


Technická data:

provozní napětí 12 V
max. proud 5 A
max. příkon 60 W
zástrčka autozapalovače 2x
délka kabelů celkem 4,5 m
pojistka 2x 10 A
Přílohy
startovaci-nabijecka-nouzova-12v-easy-start-4--1.jpg
Nouzová nabíječka autobaterie

JMZ

Re: Nouzová startovací autonabíječka 12V

Příspěvek od JMZ » stř 11. led 2017 16:21:58

Dobrý den,
chci se zeptat, zda jste už toto udělátko zkoušel?
Zajímá mě to podobných pohnutek jako Vás - tedy ne pro oživení vybité baterie před startem z jiného vozidla, které bude po nastartování dávat i 14,4V, ale pro použití z externí baterie, která může mít při zátěži i pod 12V. To je pak nezbytné, aby v tomto přístroji byl měnič napětí, který bude schopen slabou baterii alespoň trochu dobít.
Předem díky za reakci na jizeri(@)seznam.cz.

ele-kutil
Administrátor
Příspěvky: 193
Registrován: pon 02. čer 2014 22:43:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Nouzová startovací autonabíječka 12V

Příspěvek od ele-kutil » čtv 19. led 2017 1:49:36

Zajímavé doplnění návodu k obsluze jsem našel jako radu uživatele, na webu HEUREKA.CZ:

DOTAZ:
Na vozidle s vybitou baterkou mám pootočit klíčkem do první polohy...no jo, ale já mám v autě pouze tlačítko start, při kterém se vůz hned nastartuje...co teď???

REAKCE:
...nemačkej spojku a zmáčkni to tlačítko. Jestli máš automat tak pro změnu nestůj na brzdě a zmáčkni ho...

Odpovědět